Be - Ton

5 cl
10 cl
4 - 5
Becherovky
toniku
kostek ledu
plátek citrónu
pomerančová kůra
koktejlová třešně
Do míchací sklenice dáme 4 - 5 kostek ledu, přilijeme 5 cl Becherovky a dvakrát tolik toniku. Vložíme plátek citrónu, který jsme předtím dobře omyli v horké vodě. Plátek zbavíme semen. Chuť zvýrazníme střikem silice z proužku pomerančové kůry - tedy kůru zmáčkneme oranžovou částí nad nápojem. A pro chuť i oko pridáme kokrejlovou třešni. Nápoj můžeme připravovat ve sklenici, v níž ho podáváme.

Martini dry

5 cl
5 - 10 cl
3 - 4
ginu
vermutu Martiny dry
kostky ledu
citrónová kůra
olivy
Do míchací sklednice vhodíme 3 - 4 kostky ledu, na to 5 cl ginu a 5 - 10 cl vermutu Martiny dry. Zlehka promícháme, nalijeme do koktejlové sklenice, nad ní přelomíme citrónovou kůru, abychom nápoj zástřikem lehce zaromatizovali a vhodíme olivu. Může být i plněná mandlí.

Manhattan

4 cl
4 cl
4
whisky
červeného vermutu
kostky ledu
pár kapek Fernet Stocku
pomerančová kůra
koktejlová třešeň
Do míchací sklenice dáme 4 kostky ledu, 4 cl whisky, 4 cl červeného vermutu, pár kapek Fernet Stocku. Zamícháme a nalijeme přes strejnr nebo sítko do koktejlového poháru. Amortizujeme proužkem pomerančové kůry, kterou zlomíme a vhodíme do sklenky. Na dno vložíme třešničku. Ke sklence podáváme slámku a také lžičku na vylovení třešničky. Nezapomeneme na talířek, kam se odkládá pecka.

Sprint

5 cl
2 cl
10 cl
5 cl
1 cl
3
2
Becherovky
pomerančové šťávy
polosuchého šampaňského
toniku
grenadiny
kostky ledu
koktejlové třešně
kousek ananasu
pomerančová kůra
V míchací sklenici přelijeme 3 kostky ledu, 5 cl Becherovky, 2 cl pomerančové šťávy, 10 cl polosuchého šampaňského a přilijeme 5 cl toniku. Zamícháme a přes sítko přelijeme do sklenky. Nakonec po skle nalijeme opatrně, aby se nápoj nesmíchal, 1 cl grenadiny (nemáme-li, pak malinový sirup). Nápoj se pěkně zabarví, podáváme ho hned a netřesemi jím. Ale přece jen ho ozdobíme malým ovocným špízem: 2 třešničky a uprostřed kostku ananasu. A ještě než ho podáme, vymáčkneme do něj střik voňavé silice z pomerančové kůry.

Day dream

2 cl
2 cl
1,5 cl
3 cl
šťávy z bílých hroznů
suchého vermutu
modrého curacaa
ginu
Šejkr naplníme z poloviny ledem, nalijeme 2 cl šťávy z bílých hroznů, 2 cl suchého vermutu, 1,5 cl modrého curacaa a 3 cl ginu. Protřepeme a přes sítko nalijeme do vyšší sklenice.

Gin an it

5 cl
2 cl
3 - 4
ginu
červeného vermutu
kostky ledu
Do míchací sklenice se 3 - 4 kostkami ledu dáme 5 cl ginu, 2 cl červeného vermutu. Zamícháme, přelijeme do sklenice a ozdobíme ovocem. Třeba plátkem karamboly nebo kolečkem pomeranče, kostkou ananasu, prostě co je po ruce.

Blue lagoon

4 cl
2 cl
1 cl
vodky
modrého curacaa
limetkové šťávy
(může být i citrónová)
Do míchací sklenice s ledem nalijeme 4 cl kvalitní vodky. Přimícháme 2 cl modrého curacaa a nápoj dokončíme přilitím 1 cl limetkové (citrónové) šťávy.

Irish Coffee

2 cl
5 cl
irské whisky
horké silné kávy
šlehačka
Do silnostěnné sklenice nalijeme 2 cl irské whisky. Přelijeme 5 cl horké silné kávy. Rozhodneme se, zda oslazenou nebo ne. Navrch ozdobíme šlehačkou.

Porto punč

1 - 1,5 dl
3
portského vína
lžičky cukrového sirupu
kostky ledu
čerstvé ovoce
Pohár na punč naplníme do 3/4 kostkami ledu, přelijeme 3 lžičkami cukrového sirupu, zalijeme šťávou z půlky citrónu a přilijeme asi 1 - 1,5 dlportského vína. Promícháme a ozdobíme čerstvým ovocem. Může to být plátek pomeranče nebo kiwi, karambola, jahoda nebo několik koleček banánu či kousek ananasu.

Nealko - Green

2 cl
3 cl
3 cl
mátového sirupu
šťávy z ananasu
grapefruitové šťávy
led
tonik
kousek ananasu
kousek grapefuritu
Šejkr do poloviny naplníme ledem, nalijeme 2 cl mátového sirupu, 3 cl šťávy z ananasu a 3 cl grapefruitové šťávy. Protřepeme a slijeme do sklenice. Doplníme tonikem, ozdobíme kouskem ananasu nebo grapefruitu.

Žlutý skřítek

4 cl
2 cl
2 cl
1
smetany
ovocného sirupu
sodovky
žloutek
pomerančová šťáva
led
Do šejkru naplněného z poloviny ledem dáme 4 cl smetany, 2 cl ovocného sirupu (malinový, pomerančový apod.), 2 cl sodovky, střik pomerančové šťávy a 1 žloutek. Protřepeme a přes sítko nalejeme do sklenic.

Ovocný zmrzlinový punč

1 dl

2 cl
1 dl
ananasové nebo jahodové zmzliny
citrónového sirupu
jablečné šťávy
čerstvé jahody nebo kompotovaný ananas
Do vyšší sklenice dáme 1 dl ananasové nebo jahodové zmrzliny, přidáme 2 cl citronového sirupu a zalijeme 1 dl jablečné šťávy. Promícháme a podáváme se lžičkou a slámkou. Můžeme doplnit čerstvým ovocem - jahodami nebo kompotovaným ananasem.

Derby super

3 cl
2 cl
10 cl
3-4
Becherovky
aperitivu KV-14
Coca Coly
kostek ledu
V míchací sklenici anebo přímo veskle, ve kterém nápoj podáváme, promícháme 3-4  kostky ledu s 3 cl Becherovky, 2 cl aperitivu KV-14, 10 cl Coca Coly. Nápoj má krásnou načervenalou baru. Ozdobíme jej kopcem šlechačky a navrch kostkou ananasu a třešničkou. Ještě přlomíme nad pohárem prožek pomerančové kůry, aby byl voňavý a tu kůru zapíchneme do šlechačky. Podáváme ve vyšší sklenici a přidáme lžičku.

Champion

2 cl
2 cl
3 cl
10 cl
3cl
3-4
Becherovky
aperituvu KV 15
Cointreau (likéru)
suchého bílého vína
pomerančové šťávy
kostky ledu
Vezmeme 3-4 kostky ledu, 2 cl Becherovky, 2 cl aperitivu KV 15, 3 cl Cointrau (likéru), 10 cl suchého bílého vína a 3 cl pomerančové šťávy. Promícháme v míchací sklenici a přes sítko přelijeme do vyšší sklenky, Přidáme třešničku, ozdobíme kolečkem pomeranče  a zlomíme proužek pomerančové kůry nad sklenicí, čímž dodáme jemné aroma.