Informace o knize

Bounty

obalka_knizky Autor Byrnes Michael
Žánr(y) Sci-fi
Vydána Dobrovský s.r.o. (2017)
Přidána 25. 12. 2017
bez poznámek
Stručný obsah
Vítejte na bounty4justice.com, zločinecké stránce pro nájemné vrahy, kteří za vypsané odměny zabíjejí spolu občany obviněné z podvodných obchodů a patřící ke zkorumpové elitě.
Když je podvodník z Wall Street zavražděn ve své kanceláři odstřelovačem, obletí tato zpráva celý svět. Jak počet obětí stoupá, předhánějí se vrahové v propracovanosti svých videí s "důkazy o zabití". Celá věc se stane internetovou senzací ve stylu Robina Hooda, která rozí, že uvrhne společnost do anarchie.
Stejně jako ostatní vyšetřovací orgány se i FBI a její agenti - vedení Romanem Novakem a Rosemary Nichaelsovou - zoufale snaží přijít celé věci na kloub a zvítěži nad stránkou s všudypřítomnou reklamou, která nabízí odměny v řádech milionů dolarů, a schopnou zaútočit jediným stiskem klávesy. Sledování maskovaného hackera do říše firewallů, šifrování a neprolomitelných kódů přivede detektivy do virtuálního podsvětí darknetu - zdánlivě neproniknutelného úkrytu pro nedovolené a nezákonné činnosti, kde se nejspíše urkývá i geniální tvůrce Bounty4Justice. Ale když už si agenti myslí, že se dostávají blíže prolomení této digitální pevnosti, uvědomí si, že jsou pronásledováni armádou kybernetických zločinců.