Informace o knize

Amber 06: Trumfy osudu

obalka_knizky Autor Zelazny Roger
Žánr(y) Fantasy
Vydána Classic (2013)
Přidána 17. 7. 2017
bez poznámek
Stručný obsah
Jedinečný Amber, říše vzniklá stejně z hlavy šílence jako z neotřesitelné vůle velmože. Zároveň však země čistého bytí, země, která je prapůvodem všech možných světů, včetně toho našeho. Svět, do kterého se snad někdy ve hvězdných okamžicích svého života dostaneme i my. Kraj, kde každý okamžik je skutečný, kde vášeň je pravá a věci nejsou náhražkami.
U samého základu existence se žije rychle. A Amber není věčné království. Podstata světa je otřesená. Nemilosrdný boj o trůn, v němž je dovoleno vše a vítězí jen silnější, chytřejší a důvtipnější, dovedl jednoho z princů tak daleko, že vydal Amber všanc silám Chaosu, mocnosti, před kterou ho chtěli vládce Oberon a geniální blázen Dworkin ochránit.
Rovnováha byla porušena. Svět Amberu vak závisí na velmi křehkých, složitých vztazích, které lze snadno narušit. Ambeřeany neomezují hranice lidskch schopností, nemají nad sebou žádného boha ani přírodu. V boji tak ničí i to, z čeho pocházejí a bez čeho nemohou existovat.
Avšak Amber je i svět, kde se i v posledním okamžiku může objevit nečekaná možnost záchrany. Ztracený bo se změní ve velké vítězství a z triumfu zbude jen smutek a bída.
Skutečnost není neměnný souhrn věčně opakovaných úkonů, týchž ranních čajů a stejných omluvnch gest. Svět se mění, a svými proměnami dokáže hrdiny překvapit nebo vyděsit. A sám svět je velký hráč. Předem rozdané karty jsou vyloučeny.
Může však takový svět ustrnout, nelítostný boj skončit, a princům dojít sžíravá ironie? Dokáže něco překonat jejich ledově chladnou soudržnost svobodných a ohrožených bytostí? Nezmění se jen čas a místo?
Možná... Avšak ve chvlíli odlivu sil bytí se zmáhají v jeho nitru nové. Svět si jen vybral krátký oddechový čas na další proměnu. A ve změněném světě se nic neopakuje.