Informace o knize

Enderova sága 7: Ender ve vyhnanství

obalka_knizky Autor Card Orson Scott
Žánr(y) Sci-fi
Vydána Laser-books, s.r.o. (2010)
Přidána 31. 10. 2014
bez poznámek
Stručný obsah
Určitě si stejně jako mnozí kladete otázku, co se s Enderem dělo p skončení války s termiťany a před tím, než doletěl na Lusitanii. Nyní máte jedinečnou možnost se to dozvědět - přichází Cardovo nové dílo, pokračování Enderovy hry: Ender ve vyhnanství.
Zpočátku Ender věří, že by se mohl vrátit na Zemi tak rychle, jak to bude možné. Ale už skoro rok je situace klidná, a Ender přesto zůstává na Erótu. A navíc je přijat plán, jak ho na Zemi vůbec neposlat, protože je užitečnější jako jméno a příběh, než by mohl být jako nevhodná osoba z masa a krve.
Na konci Enderovy hry Andrew Wiggin - známější spíše jako Ender - zjistí, že nemůže žít na Zemi. Stal se více než jen chlapcem, který vyhrál hru: je zachránce Země, hrdina, vojenský génius, o jehož lajalitu a služby by se rád ucházel každý národ.
Má na vybranou - buď žít pod Hegemonovou kontrolou jako figurka v bratrových politických hrách, nebo se může připojit k posádce kolonizační lodi a odletět, aby se usadil na jednom z mnoha nových světů, získaných ve válce.
Příběh o těchto Enderovch letech na pozemšťany kolonizované planetě dosud nebyl nikdy vyprávěn - až do této chvíle.