Informace o knize

Inferno

obalka_knizky Autor Brown Dan
Žánr(y) Akční, Detektivka, Historický
Vydána Argo (2013)
Přidána 9. 10. 2013
bez poznámek
Stručný obsah
"Hledej a nalezneš." Právě tato slova znějí harvardskému profesorovi Robertu Langdonovi v hlavě, když se uprostřed noci probudí na nemocničním lůžku a nemá nejmenší tušení, kde je a jak se tam dostal - nepamatuje si totiž posledních šestatřicet hodin svého života. Když vyhlédne z okna a uvědomí si, že je ve Florencii, zmocní se ho naprostá panika.
A vzápětí se všechno ještě zhorší: Langdona se přímo v nemocnici pokusí zavraždit tajmená žena v černém. Život mu zachrání duchapřítomná mladá lékařka Sienna Brooksová, s níž se hrdina vzápětí ocitá na zběsilém útěku florentskými ulicemi. A počty jejich pronásledovatelů rostou, aniž by dezorientovaný Langdon věděl rpoč. Jisté je jen, že se stal pěšcem v hrůzné hře, již za něj rozehráli jiní.
Při svém tajuplném poslání se musí Langdon se Siennou proplést nejen labyrintem florentských (a později i benátských či istambulských) uliček, tajnými chodbami, skrytými konatami, ale také labyrintem narážek a kódů. Jediným vodítkem je jim záhadný kovový váleček, obsahující několik zašifrovaných odkazů na renesanční literární veledílo - Božskou komedii Danta Alighieriho. V sázce přitom není jenom jejich bezpečnost, ale bez nadsázky osud celého světa: pokud se harvardskému profesorovi a jeho záhadné společnici nepodaří zasáhnout včas, hrozí lidstvu skuteční inferno dantovských rozměrů...