Informace o knize

Předehra k Nadaci

obalka_knizky Autor Asimov Isaac
Žánr(y) Sci-fi
Vydána Argo (2013)
Přidána 2. 8. 2013
bez poznámek
Stručný obsah
Píše se rok 12 020 E. G. a císař Kleon I. neklidně poposedává na říšském trůnu v Trantoru. Zde ve slovutném, mnoha kupolemi zaklenutém hlavním městě galaktické Říše vytvořilo čtyřicet miliard lidí civilizaci plývající nepředstavitelnou technickou i kulturní složitostí. Kleon však ví, že mnozí usilují o její pád - i, které by dal zničit, kdyby uměl předvídat budoucnost.
Hari Seldon přijel na Trantor zveřejnit pojednání o psychohistorii, své pozoruhodné predikční teorii. Mladý mimosvětský matematik však ještě netuší, že svým objevem zpečetil osud svůj i celého lidstva. Hari je totiž obdařen prorockými schopnostmi, které z něj činí nejhledanějšího muže Říše. Právě on disponuje klíčem k budoucnosti nesoucí se ve znamení nebývale vlivné mocnosti, jež už bude navždy známa pod názvem Nadace.

Román Předehra k Nadaci uvozuje jedno z největších mistrovských děl vědeckofantastické literatury, jímž je obsáhlý cyklus o Nadaci z pera Isaaka Asimova. Autorova vize vzdálené budoucnosti je dílem obdařeným neobyčejně smělými myšlenkami a propracovaností, skrze které přesvědčivým způsobem mapuje boj statečné skupiny lidí o záchranu civilizace před nezadržitelným přílivem temnoty a násilí. Vše ale začíná příběhem jednoho mimořádného muže...