Informace o knize

Hrdinové

obalka_knizky Autor Abercrombie Joe
Žánr(y) Fantasy
Vydána Polaris (2010)
Přidána 21. 3. 2012
bez poznámek
Stručný obsah
Říká se, že Černý Dow zabil víc lidí než zima a na trůn Severu se vyšplhal po hoře lebek. Král Spojeného království, ten věčně žárlivý soused, nehodlá klidně přihlížet tomu, jak šplhá ještě výš. Rozkazy už byly vydány a vojska se plahočí bahnem Severu. Tisíce mužů se blíží k zapomenutému kamennému kruhu na bezcenném pahorku v bezvýznamném údolí, a nesou si s sebou spoustu ostrého železa.
Šermířský mistr Bremer dan Gorst přísahal, že na tomto bojišti znovu získá svou ukradenou čest. Je tou představou tak posedlý a tak navyklý na zabíjení, že se nestará, kolik krve při tom prolije. I kdyby měla být jeho vlastní.
Prince Caldera čest nezajímá a už vůbec nemá v úmyslu se nechat zabít. Jediné, po čem touží, je moc a řekne jakoukoliv lež, použije každý trik a podrazí třeba všechny své přátele, aby jí získal víc. Alespoň dokud o ni nebude muset bojovat sám.
Curnden Dávivec je poslední čestný muž na Severu a život válečníka mu nepřinesl nic než opuchlé klouby a pocuchané nervy. Už sotva záleží na tom, kdo zvítězí, chce jen dělat správné věci. Ale jak poznat, které to jsou, když svět kolem něj zmírá v plamenech?
Ve třech krvavých dnech bitvy rozhodnou o osudu Severu. Ale jelikož jsou obě strany prolezlé intrikami, hloupostí, řevnivostí a malichernou žárlivostí, je velmi nepravděpodobné, že o něm bude rozhodovat čistota srdce nebo i síla paží...