Informace o knize

Neuromancer

obalka_knizky Autor Gibson William
Žánr(y) Sci-fi
Vydána Laser-books, s.r.o. (2010)
Přidána 11. 1. 2011
bez poznámek
Stručný obsah
Nejslavnější dílo Williama Gibsona, science fiction desetiletí, oceněná Hugem, Nebulou a Pamětní cenou Philipa K. Dicka. Román Neuromancer je jedinečný, nezapomenutelný a nikdy nepřekonaný vzor ryzího kyberpunku.

Case, jeden z nejlepších "kovbojů kyberprostoru", kteří se pohybují ve virtuálním vesmíru, udělal chybu, za kterou byl surově potrestán. Za neloajalitu vůči zaměstnavatelům platí poškozením nervového systému, což mu znemožňuje další práci a odpuzuje ho k uvěznění ve vlastním těle. Při hledání léčby se dostává do japonské Chiby, kde se snaží vydělat si dost peněz, aby mu na nelegálních klinikách vrátili schopnost připojení mysli k počítači. Brzy se stává pouhým pěšákem ve hře, v níž se dvě mocné umělé inteligence snaží o nelegální spojení do jednoho celku za předem neznámým účelem. Jde o hru, kterou ani tak schopný hacker jako Case nemusí přežít...

Dnes již kultovní kniha příznivců kyberpunku se k nám ve svém čtvrtém vydání vrací v novém překladu, jehož by se měla dočkat clá volně propojená triologie. Poprvé si tak plně vychutnáte legendu žánru, jednu z nejoriginálnějších žánrových vizí osmdesátých let, a s ní i brilantnost a bohatost Gibsonova jazyka.