Informace o knize

Kouzelnice Polgara 1: Rivanský trůn

obalka_knizky Autor Eddings Leigh, Eddings David
Žánr(y) Fantasy
Vydána And Classic (1999)
Přidána 21. 3. 2005
bez poznámek
Stručný obsah
Vznášela se nad světem válečníků, králů i kněžstva. Dcera Belgarata a legendární Poledry, bojovala ve válkách, osnovala i plánovala palácové převraty a tvořila dějiny s pomocí svých nesmírných magických sil po dlouhé tři tisíce let. Nyní Polgara přehlíží svůj úžasný život v tomto korunním klenotu fantasy, který Eddings připojil k sérii Belgariad a Malloreon.
Vlasy jí protkaly stříbřité prameny již při prvním doteku jejího otce, mysl po staletí upírala k matce, kterou nikdy nespatřila. Narodila se ve věži strýce Beldina - „dlouhověký kouzelný strom“ byl zasazen v kolébce Údolí. Zde také poprvé objevila a naučila se ovládat magii. A tam započal její osud. Mocná Vládkyně věků rozhodujícím způsobem zasáhla do osudu bohů. Zrodil se protivník Toraka jednookého dračího boha a Strážce západu, největší naděje rivanského trůnu.
Zde leží legendární dobrodružství plné důvtipu, vášně a nesmírných citů – osud ženy královských rodičů, od kterých získala to nejcennější. Sílu rozpoutat válku i vybojovat mír, najít i ztratit válku. To všechno přinesl osud Polgaře – kouzelnici pohybující se v ocelovém sevřením mezi Světlem a Temnotou.
Elektronická podoba ke stažení: PDF, ODT