Informace o knize

Temeraire 4: Říše Slonoviny

obalka_knizky Autor Noviková Naomi
Žánr(y) Fantasy
Vydána Triton (2010)
Přidána 4. 7. 2010
bez poznámek
Stručný obsah
Čtvrtý díl úspěšné ságy Naomi Novikové začíná dramtickým přítelem Laurence a Temeraira do Británie: celá letka je přetížena lidmi, v zádech má pronásledovatele, ale marně čeká, že jim přiletí někdo naproti a pomůže jim. Co se přihodilo: proč britští draci nevzlétají na pomoc? Brze se ukáže, že draky decimuje neznámá choroba; a Laurence s Temerairem jsou vysláni do Afriky pátrat po léku.
Z Kapského Města proniknou do vnitrozemí, mimo evropské kolonie, což nezůstane bez následků: vstoupí na území, kde nejen lidé, ale i draci žijí jinak, než byli zvyklí z Anglie... Cesta za lékem se stane výpravou dobrodružnou, kdy všichni opět musí riskovat svoje životy.
Noviková podle svého zvyku neopomíjí historické souvislosti - v Říši slonoviny se dotýká bolestného dějinného okamžiku - nelidského obchodu s černými otroky. Také tento historický motiv je v jejím románě velmi účinně využit. Čtenář se opět dočká mimořádně čtivého a promyšleného dobrodružného vyprávění s přesně zachycenými charaktery lidí - i draků.