Informace o knize

Vítězství Nadace (3)

obalka_knizky Autor Brin David
Žánr(y) Sci-fi
Vydána Návrat (2003)
Přidána 26. 3. 2009
bez poznámek
Stručný obsah
Poslední dobrodružství!
Takto začíná poslední pátrání Hariho Seldona, stvořitele psychohistorie, když uniká z exilu, aby se naposledy rozhlédl po Císařství plném hvězd, jehož osud s takovou péčí naplánoval, a nyní vidí, že veškeré jeho úsilí bylo marné.
Hari Seldon, uvězněný na ocelí pokryté planetě Trantor, ví, že na vzdálené planetě Terminus roste v tajnosti jeho Druhá Nadace, bezpečně v rukou Padesátky. Jeho práce je dokončena a Seldon se připravuje spokojeně zemřít - ale objeví novou teorii, která by mohla vysvětlit fenomén chaotických světů, který jeho Nadaci ohrožuje od samotného početí.
Uniká ve společnosti úředníka, piráta a krásné černé pasažérky a potuluje se hvězdným pendlem přes červí díry po Galaxii. Později přesedne na kosmickou loď a pátrá po odpovědi na to, co považje za poslední záhadu. Místo toho ale odhaluje spleť ambicí, pochyb a zrady. Lodovik Trema, jenž již není vázán Třemi zákony, shromažďuje rebelující roboty po celocísařské spiknutí. A Daneel Olivaw, jenž lidstvu obětoval dvacet tisíc let, má nového pána.
Je ohrožena samotná tajná Nadace. Stačí Padeástka se svými ohromnými mentalickými silami, zajistit budoucnost lidstva? Nebo Druhá Nadace uspěje, jen aby padla před chaosem, který Hariho od začátku sužuje - a láká?
Vítězství Nadace je klimaxem nejctižádostivějšího a nejúspěšnějšího podniku ve science-fiction konce minulého století. Podniku, který spustil sám Asimov - jako Hari Seldon - a určitě by se mu líbil.