Informace o knize

Jak poznat psí duši

obalka_knizky Autor Desenský Rudolf
Žánr(y) Beletrie
Vydána xyz nakladatelství (2008)
Přidána 19. 9. 2008
bez poznámek
Stručný obsah
Pes je tvor hrdý, vlídný, statečný, tolerantní, přátelský - nezná faleš ani přetvářku. Pokud ho ovšem člověk nezkazí! Aby se tak nestalo a našich pochybení bylo co nejméně, vznikla tato kniha.
Odborník v oboru psychologie psů Rudolf Desenský se nezabývá jen psí psychikou, deprivačím syndromem, strachem nebo agresivitou. Poradí i s praktickou východou, při níž zohledňuje nejen přání člověka-majitele psa, ale zároveň je spravedlivým zastáncem zvířecího druhu. Sdělí nám mnoho zajímavého ze psího života... Co například víme o hierarchii smečky, s niž je úzce spojena otázka, jakého psa si vůbec pořídit? Když ho učíme základním povelům a chůzi na vodítku, čistotnosti a samostatnosti, osvojili jsme si správnou metodiku?
Autor nepřikazuje, jen upříjmně sděluje své poznatky z více než dvaceti let života se psím společenstvím. Uvádí osobní zkušenosti, příběhy z odborné praxe a příklady nejrůznějších vztahů člověka a psa, vysvětluje příčiny psího chování, nabízí možná řešení. Jeho krédem je myšlenka, že jaký je pán, takový je i jeho pse. "Trápí mě," svěřuje se, "když se dozvím z médií, že utratili psa, protože někoho pokousal. Vždycky říkám: Ten pes za to přece nemůže! On se nenarodil proto, aby někoho kousal. Může za to člověk, který ho špatně vychoval."
Mnohé tedy máme ve vlastních rukou...