Informace o knize

Net Force

obalka_knizky Autor Clancy Tom, Pieczenik Steve
Žánr(y) Sci-fi
Vydána BB Art (1999)
Přidána 5. 3. 2006
bez poznámek
Stručný obsah
Děj knihy se odehrává v roce 2010, kdy je celosvětově rozšířeno používání počítačových sítí. Jelikož i v této oblasti se objevují zločinecké gangy, je k této problematice vydáno několik zákonů, nad jejichž dodržováním má dbát Kongresem ustanovené oddělení FBI, Net Force.
Po atentátu na šefa tohoto týmu Steva Daye přichází na jeho místo dosavadní zástupce ředitele Alex Michaels. Ve stejnou dobu se začnou po celém světě hroutit nejdůležitější počítečem kontrolované mechanismy, například doprvní signalizace, následkem čehož dochází k obrovským ztrátám na životech.
Nový šéf Net Force tedy musí objasnit nejen vraždu svého předchůdce, ale i příčiny a pachatele těchto dalekosáhlých neštěstí. V tom mu samozřejmě pomáhá spousta kolegů, jeho asistentka Toni Fiorellaová, počítačový expert Jay Gridley a Jayův přítel "náctiletý" počítačový nadšnec Tyrone Howard, syn velitele úderné jednotky Net Force, Johna Howarda. Proti nim stojí profesionální vražedkyně mora Sullivenová, gang čečenských mafiánů a v neposlední řadě klan mafiánů amerických.
Mora Sullivanová dostane od představitele americké mafie, Raye Genaloniho, úkol zavraždit Alexe Michaelse. Ačkoliv se i na tuto práci připraví velmi pečlivě, útok se nezdaří. Jelikož je zvyklá své závazky plnit, rozhodne se útok zopakovat. Ještě předtím však musí zlikvidovat Genaloniho, který by ji mohl v budoucnu ohrozit.
Gridleyovi s Howardem se podaří vypátrat na virtuální dálnici stopu Čečence Vladimíra Plechanova, který spolu se svými komplici připravuje další část plánu na ovládnutí celého světa. Jakmile zjistí jeho totožnost, začínají přípravy na jeho únos z Čečny. Plukovník Howard se svou jednotkou odletí do Grozného, a do budovy Net Force vchází žena, jež má sice doklady jisté Christine Wessonové, ale ve skutečnosti jde o někoho zcela jiného...