Informace o knize

Da Vinciho kód

obalka_knizky Autor Brown Dan
Žánr(y) Historický, Detektivka
Vydána Argo (2005)
Přidána 26. 12. 2005
bez poznámek
Stručný obsah
Amerického odborníka na symboly, Roberta Langdona vzbudí při jeho pobytu v Paříži naléhavý noční telefonát. Věhlasný kurátor Louvru, se kterým se měl ten večer Langdon setkat, byl zavražděn přímo v muzeu a u jeho těla byla zanechána tajemná šifra.
Langdon se stává hlavním podezřelým. Na jeho stranu se ovšem nečekaně přidává vnučka zavražděného, policejní kryptoložka Sophie Neveuová. Společně se pouštějí po stopách, které kurátor stačil před smrtí zanechat a které v krátké době prověří jak jejich důvtip, tak schopnost odolat lákavé vidině takřka neomezené moci. Série rafinovaných šifer, která začíná u da Vinciho obrazu Mony Lisy, je totiž směřuje k největšímu tajemství v dějinách lidstva, které po staletí střeží tajná společnost Převorství sionské. O jeho odhalení ale usiluje ještě kdosi další, mocný protivník, který se nezastaví před ničím. A navíc je Langdonovi neustále v patách francouzská policie, protože pro kapitána Fachea se dopadení hlavního podezřelého stává věcí osobní cti.
Fascinující poselství, důmyslně ukryté v dílech Leonarda da Vinciho. Strhující závod vedoucí přes katedrály a opatství Anglie a Francie. Dlouhá staletí utajená pravda konečně vychází na světlo.